Chelsea – Arsenal, këto janë formacionet zyrtare të gjysmëfinales së parë në Carabao Cup

Në kuadër të Carabao Cup, sonte do të zhvillohet një derbi interesant lokal, përcjellë ”GazetaOlle.com”.

Chelsea është nikoqir i Arsenalit sonte në ”Stamford Bridge” në kuadër të kësaj gare interesante në futbollin anglez.

Kjo ndeshje është e vlefshme për gjysmëfinalen e parë të Carabao Cup dhe pritet të fillojë pas një ore.

Dhe pak para fillimit të ndeshjes, trajnerët e të dyja skuadrave i kanë publikuar formacionet, me të cilat do të përballen sonte.

ht6kDqK_

Ky është formacioni i Chelseat:

Courtois, Azpilicueta, Christensen, Rudiger, Moses, Kante, Fabregas, Drinkwater, Alonso, Hazard, Morata.

Ky është formacioni i Arsenalit:

Ospina, Chambers, Mustafi, Holding, Bellerin, Wilshere, Xhaka, Maitland-Niles, Iwobi, Welbeck, Lacazette.

/Gazeta Olle/

DTK10elWsAAW5_F

nintchdbpict000374605617