Arrestohet nga Policia e Kosovës njeriu që e goditi referin në ndeshjen Llapi – Feronikeli (FOTO)

Ndeshja në mes Llapit dhe Feronikelit e zhvilluar në kuadër të javës së shtatë të Vala Superligës së Kosovës në futboll është ndërprerë.

Ndodhi kjo për shkak të sulmit në gjyqtar, raporton Gazetaolle.com.

Arsye e ndërprerjes së kësaj sfide është se një tifoz i pandërgjegjshëm nga tribuna qëllon me guri në këmbë gjyqtarin anësor Erduan Baliqin.  Ai nuk qenë gjendje të vazhdoi ndeshjen dhe gjyqtari Fatmir Tahiri dha shenjë për ndërprerjen e ndeshjes.

Klubi i Llapit ka njoftuar se sot është arrrestuar personi që e goditi Baliqin. /Olle

Capture