Drita kryen detyrën në Pejë, barazim në Drenas

 Feronikeli – Trepça’89 0:0

Mbyllet ndeshja, 0:0.

90+4′ Ylber Maloku merr kartonin e dytë të verdhë, i kuqi pasoi.

90+ Gjashtë minuta shtesë

81 ‘Yll Hoxha me goditje të fuqishme nga distanca, gjuan jashtë

63′ Dominim i lehtë i Feronikelit, mirë mungojnë rastet për shënim

54′ Lapidar Lladrovci ishte afër ta dënojë ish-skuadrën, por gjuajtja e tij me kokë nuk qëllon cakun

50′ Muharrem Jashari lëndohet rëndë dhe dërgohet në emergjencë

Mbyllet pjesa e parë, 0:0.

29′ Ende pa gola në “Rexhep Rexhepi”

Nis ndeshja

Formacionet zyrtare:

Feronikeli: Maloku, Shala, Hoxha, Prekazi, Haliti, Maliqi, Morina, Milicaj, Hamed, Hoti, Jaupaj. Trajner: Sulejman Starova

Trepça ’89: Hajdini, Islami, Lladrovci, Izmaku, Potoku, Maloku, Orlovski, Jashari, Muja, Hajdari, John. Trajner: Gugash Magani.

Gjyqtarë: Tefik Maloku, Edmond Zeqiri, Fatmir Sekiraqa, Besfort Kosumi.

 

Besa – Drita 0:2

Mbyllet ndeshja, fiton Drita 0:2.

90′ Livorekës i dështon parabolla.

88′ Livoreka godet shtyllën pingule, devijimi i Kuqit ishte vendimtar

79′ Pejanët kurrsesi të gjejnë rrugën e golit, teksa Drita po e menaxhon mirë rezultatin

64′ Besa ka marrë vetën dhe po tenton golin e parë

49′ Florent Qorraj i Besës gjuan papërshtatshëm, por nuk qëllon cakun

Nis pjesa e dytë

Mbyllet pjesa e parë, 0:2.

29′ GOL – Astrit Fazliu realizon për 0:2.

21′ GOL – Haxhi Neziraj kalon Dritën në epërsi, 0:1

Nis ndeshja

Formacionet zyrtare:

Besa: Thaqi, Papuqi, Rama, Gjeraj, Kasapi, Rexhovic, Qorraj, Hyseni, Gashi, Zhivkovic, Mullabeqirovic. Trajner: Valdet Shoshi

Drita: Rexhepi, Kuka, Limani, Haliti, Krasniqi, B.Shabani, Neziraj, Xh.Shabani, Rexha. Trajner: Bekim Isufi

Gjyqtarë: Fatmir Tahiri, Benon Këpuska, Alban Ejupi, Ilir Mehmeti.