10 transferet më të shtrenjta të Arsenalit, Xhaka i treti

Sky Sports i ka publikuar 10 transferet më të shtrenjta në histori të Arsenalit.
Granit Xhaka është transferuar te Arsenali për një shumë e cila sillet rreth 30 milionë funteve.
Mesfushori kosovar bëhet futbollisti i tretë më i shtrenjtë në histori të “Gunners”.
Më shumë se për Xhakën, Arsenali ka paguar vetëm për Mesut Ozilin dhe Alexis Sanchezin, përcjell Lajmi.net.

image